El. Parduotuvės, Internetinės svetainės, Svetainių kūrimo įrankiai

Internetinės parduotuvės sėkmė. 5 patarimai

Viskas keliasi į internetą. Internetinės parduotuvės – sparčiausiai auganti sritis pastaraisiais metais. Internetu žmonės pardavinėja savo paslaugas, kūrinius, rankdarbius, perpardavinėja prekes bei kitus daiktus. Internetinės parduotuvės užvaldo pasaulį, ne išimtis ir Lietuva. Kaskart su mumis susisiekę jauni kūrėjai bei stambūs prekybininkai turi vieną bendrą tikslą – pranešti apie save pasauliui ir padidinti pardavimus savo srityje. Internete kas sekundę yra užregistruojama pusšimtis el. parduotuvių, todėl darosi ypač sunku konkuruoti su didžiausiais prekių ženklais bei kūrėjais. Norint išsiskirti ir tapti matomais, reikia žinoti kelis esminius žingsnius, kuriuos ir aptarsiu šiame straipsnyje.

Internetinės svetainės ar El. pardoutuvės susideda iš turinio bei vizualizacijų. Savaime suprantama, kad kokybiško turinio ir gražių vizualizacijų nepakanka, norint sėkmingai valdyti internetinės svetainės veiklą. Yra daug pamatinių ir nematomų sudedamųjų dalių.

Patarimai ir priminimai į ką nepamiršti atkreipti dėmesį, kuriant internetinę svetainę:

  • Mobili svetainės versija.
  • SEO
  • Greitis
  • Paprasta ir patogu
  • Live Chat

Deja, bet vis dar dauguma svetainių mobilaus telefono ekrane atrodo netvarkingai ir vartotojui sunku ja naudotis.

Telefonas bene vienas iš daugiausiai naudojamų žmogaus technologijų, leidžianti bet kur ir bet kada gauti norimą informaciją bei atlikti tam tikrus veiksmus.

Dabar, žmogus gali dažniau naršyti internete telefone ieškant norimos informacijos, nei naudojantis kompiuteriu. Todėl svarbu užtikrinti, jos ptencialus klientas, atsidūręs jūsų svetainėje, lengvai ir greitai ras ko jam reikia. Deja, bet vis dar dauguma svetainių mobilaus telefono ekrane atrodo netvarkingai ir vartotojui sunku ja naudotis. Paveikslėlių ir teksto santykis būna netinkamas ar mobilus nepalaiko tam tikrų svetainės funkcijų. Todėl ypatingai svarbu yra tvarkingai sudėlioti ne tik desktop versiją, bet ir mobiliąją. Netinkami šriftai, per didelės ar per mažos ikonos ar paveiksliukai kelia nepasitikėjimą ir apsunkina vartotojo patirtį Jūsų internetinėje parduotuvėje, kas gali turėti blogą įtaką tolesniam vartotojo išlaikymui Jūsų versle.

Mobilios interneto svetainės formato sutvarkymas gali atimti daug laiko ir pastangų, tačiau, tai yra būtinas kriterijus, norint toliaus vystyti interneto svetainės sėkmę.

Aukščiausi rezultatai Google paieškoje, susilaukia didžiausio lankytojų skaičiaus

Internetinės parduotuvės ar svetainės sukūrimas nesibaigia ties informacijos sukėlimu ar funkcijų įdiegimu. Norint, kad į Jūsų svetainę pradėtų lankytis klientai, pirkėjai, potencialūs vartotojai – reikia įdėti nemažai laiko ir pastangų.

Ne mažiau svarbus ir turbūt daugeliui jau žinomas – SEO (search engine optimization). Trumpai tariant, tai yra svetainės sutvarkymas bei pritaikymas taip, jog Google rodytų Jūsų svetainę, tarp vartotojo paieškos rezultatų. Idealiu atveju – pirmame puslapyje (tyrimai rodo, jog tik 2 % interneto vartotojų lankosi antrame Google rezultatų puslapyje). Kad savo svetainę padarytumėte matoma ir išsiskiriančia tarp konkurentų, svarbu kuo geriau optimizuoti savo internetinį puslapį pasitelkiant SEO speacialistų bei profesionalų pagalbą.

Aukščiausi rezultatai Google paieškoje, dažniausiai susilaukia didžiausio lankytojų skaičiaus. Tuo pačiu – ir didžiausio pelno. Ne veltui nemažai verslų perka vietą Google paieškoje (Šalia matoma žyma – SKELBIMAS) kadangi kartais ir turint visiškai sutvarkytą bei idealią SEO dalį, svetainė gali ir nepatekti prie geriausiųjų viršaus. Ši investicija atsiperka ne greit, bet tikrai, kaip jau supratote,  verta ir laiko, ir pastangų.

Greita svetainė ne tik pritrauks, bet ir išlaikys jau esamus klientus

Dar vienas dažnai užmirštamas dalykas yra internetinės svetainės greičio optimizavimas. Tai yra, kiek greitai lankytojas jūsų svetainėj gali atlikti jam norimus veiksmus. Ne visada krovos greitis priklauso nuo interneto ryšio ar tiekėjo. Jei svetainėje yra sudėta nemažai nuotraukų, video ar teksto – tai gali lėtinti svetainės greitį. Jei internetinė parduotuvė ilgai kraunasi, norint peržiūrėti krepšelio turinį ar prieinant prie mokėjimo skilties, tai automatiškai tolina lankytoją nuo jam reikiamos užduoties pabaigos. Kas gali lemti potencialaus lankytojo išėjimą iš svetainės, tuo tarpu – nesėkmę svetaine, jūsų verslui.

Kiekvienos internetinės paduotuvės tikslas yra patenktinti kliento norus bei išlaikyti klientą lojalų. Todėl ne tik intuityvus dizainas, geras turinys, bet ir svetainės greitis gali lemti internetinio puslapio sėkmę

Paprastume slypi genialumas

Šiomis dienomis yra pilną neribotų galimybių kuriant svetainės dizainą: 3D grafika, interaktyvus valdymas bei daugybė kitų naujovių. Dažnai internetinių svetainių kūrėjai kalidingai mano, jog sukurdami inovatyvią, modernią svetainę savo klientui, pelnys jam sėkme. Kartais būna ir atvirkščiai. Pernelyg sudėtingos, minimalistinės svetainės yra ne komforto zona lankytojui, ypač, jeigu tai susiję su kasdieninių užduočių atlikimu (apsipirkimu, sąskaitų apmokėjimu ir pan.)

Taigi, ne visada modernus dizainas gali tikti Jūsų svetainei. Kartais perteklinis dizainas kelia sumaištį ir vartotojui sunku joje orientuotis. Kas gali lemti kliento praradimą. Todėl svarbu pasverti išvaizdos ir patogumo santyki bei svarbu aiškiai suprasti ko reikia svetainei, o tai geriausia palikti profesionaliems svetainių kūrėjams. 

Live Chat internetinėje parduotuvėje

Apsilankę norimos paslaugos ar prekių el. svetainėje, daugumoje randate Live Chat funkciją. Tai įskiepis, kurio pagalba potencialus klientas, lankydamasis jūsų svetainėje, gali tiesiogiai bendrauti bei konsultuotis su jumis (ar kitu konsultantu).Tai yra puiki galimybė padėti klientui išsirinkti geriausią jam norimą variantą iš pasiūlos, kurią teikiate. Live Chat funkciją galite rasti kelionių agentūrų puslapiuose, įvairių daiktų ir pramogų el. parduotuvėse ar paslaugų svetinėse.

Internetinės parduotuvės ar svetainės yra šių dienų realybė ir būtinas įrankis kiekvienam verslui.

Žinoma, yra daugybė kitų smulkmenų, kurios tiesiogiai gali lemti svetainės lankomumą. Kiekvienai idėjai reikalingas aiškus išryninimas ko išties reikia tam tikrai elektroninei svetainei. Tiesa yra ta, jog internetinės parduotuvės ar svetainės yra šių dienų realybė ir būtinas įrankis kiekvienam prekiautojui ar apie save norinčiam pranešti žmogui. Pasirenkant tinkamus sprendimus, galima užsitikrinti sau vietą šiame tinkle ir sėkmingai vystyti savo veiklą.

Mes, webera.lt, internetines parduotuves kurdami jau kurį laiką, stengiamės maksimaliai išsiaiškinti klientų norus bei poreikius. Tai labai svarbu norint kryptingai ir sėkmingai judėt tinkama linke. Kiekvienas klientas yra individualus ir turi skirtingus poreikius, kas reikalauja ir skirtingo sprendimo. Manome, jog tik tiksliai išsiaiškinus kliento poreikius, galima profesionaliai sukurti sėkmingai tarnaujančią bei funkcionalią internetinę svetainę.